Sporą tajemnicą była forma Górnika Zabrze przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Jeśli ktoś się niepokoił, to na pewno dzisiejszej nocy może spać spokojnie: Górnik pokazał się w Ostrowie z jak najlepszej strony!

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Górnik Zabrze 23:32 (14:20)

Ostrovia: Balcerek, Krekora - Adamski 7, Marciniak 5, Łyżwa 2, Klopsteg 1, Tomczak 1, Reznicky 1, Rybarczyk 1, Misiejuk 1, Gajek 1, Szpera 1, Przybylski 1, Gierak 1, Krivokapic, Urbaniak.
Kary: 8 minut (Łyżwa 2, Szpera, Krivokapic)

Górnik: Wyszomirski, Ligarzewski - Minotskyi 6, Szyszko 5, Tokuda 5, Kaczor 5, Morkovsky 4, Przytuła 4, Artemenko 2, Wąsowski 1, Dudkowski 1, Bachko, Molski, Ilchenko, Bogacz, Krawczyk.
Kary: 12 minut (Przytuła 3, Minotskyi 3)
Czerwona kartka: Przytuła, Minotskyi (obaj z gradacji kar)

Relacja meczowa

Jeszcze trzy tygodnie temu obie drużyny spotkały się podczas turnieju w Głogowie. Wtedy górą był zespół Arged Rebud KPR Ostrovia. W meczu o punkty Górnik nie dał większych szans Arged Rebud KPR Ostrovii, wygrywając 32:23. Emocje skończyły się przy wyniku 7:7 w piętnastej minucie. Już dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy to Górnik prowadził 13:9. W kolejnych minutach powiększając przewagę.

W dwudziestej minucie spotkania przyjezdni prowadzili 13:9. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem, dość wysokim 20:14. – Nie wiem czy 14 straconych straconych bramek to wysoki wynik. Prowadziliśmy jednak sześcioma bramkami – powiedział Sebastian Kaczor, obrotowy Górnika Zabrze.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Górnik wciąż był stroną dominującą, świadczy o tym chociażby fakt, że gospodarze przez 11 minut rzucili tylko jedną bramkę. – Trudno mi powiedzieć czy to Górnik zagrał aż tak dobrze. To my zagraliśmy poniżej oczekiwań. Graliśmy dużo indywidualnych akcji, a to nie mało racji bytu z takim zespołem jak Górnik. Mogę jedynie przeprosić naszych kibiców za spektakl, który oglądali – powiedział Łukasz Gierak, rozgrywający gospodarzy.
Ostatecznie zabrzanie wygrali 32:23.