SPR Górnik Zabrze brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

30.05.2022

Młodzi zawodnicy SPRu Górnik Zabrze zajęli trzecie miejsce w turnieju finałowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych! A byli o krok od finału!

O udziale w finale decydował mecz z KS Vive I Kielce. Górnicy zagrali wyjątkowo wyrównany i emocjonujący mecz. W pierwszej połowie ulegli gospodarzom nieznacznie 11:12. W drugiej jednak zdołali odrobić wynik i ostatecznie wywalczyć remis 24:24. O wyniku zadecydował więc turniej rzutów karnych, w którym lepsi okazali się kielczanie, wygrywając 5:4. W drugim meczu półfinałowym lepsi okazali się zawodnicy MTS Kwidzyn, którzy wygrali z SMSem Zagłębiem I Lubin aż 38:28 (18:14).

W meczu o trzecie miejsce Trójkolorowi więc zmierzyli się z zespołem z Dolnego Śląska. Choć zabrzanie próbowali narzucić swoją wolę od pierwszych minut, to Zagłębie jednak cały czas ich goniło. Po 30. minutach było 12:10 dla zabrzan. W drugiej połowie przewagę udało się utrzymać i zabrzanie wygrywając 25:23 ostatecznie wygrali mecz. W finale lepsi okazali się kwidzynianie, pokonując KS Vive I Kielce 30:25 (12:14).