Górnik Zabrze handball

Krzysztof Łyżwa: Gra w Górniku to bardzo owocny okres

19.06.2023

Wraz z końcem sezonu z Górnikiem Zabrze rozstał się Krzysztof Łyżwa, który ostatnie cztery lata spędził w trójkolorowych barwach, zdobywając między innymi dwa brązowe medale. Teraz wraca do swojego macierzystego klubu - Ostrovii. Porozmawialiśmy z nim chwilę o ostatnich latach w Zabrzu.

- Na pewno to były dobre cztery lata mojej kariery sportowej i będę je dobrze wspominał - wzdycha oburęczny rozgrywający. - Zdobyliśmy dwa brązowe medale. Mogło być ich co prawda więcej, przynajmniej o jeden. Ale to jest sport - czasem brakuje szczęścia, czasem sił, a czasem wykluczają kontuzje.

Krzysiek dał się poznać w Zabrzu nie tylko jako rozgrywający - w Zabrzu głównie prawy - ale także jako defensor, specjalista od gry na wysuniętej obronie, izolujący rozgrywających rywali. - Pierwsze trzy lata gry będę wspominał na pewno bardzo dobrze, chyba udało mi się dołożyć ważną cegiełkę do naszej gry. W ostatnim sezonie jednak plany pokrzyżowały trochę moje urazy, ale w końcówce chyba udało się przypomnieć kibicom - uśmiecha się Łyżwa.

Rozgrywający jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Medale zdobywał nie tylko w barwach Górnika, ale także Azotów. Wygrał także czeskie rozgrywki w barwach Banika Karwina. Który jednak z ostatnich medali w barwach Górnika smakował bardziej? - Zdecydowanie ten drugi, na który zapracowaliśmy przez cały sezon i zagwarantowaliśmy go sobie długo przed końcem sezonu - uśmiecha się zawodnik. - Ten pierwszy, covidowy, przyznany był nam na długo przed planowanym końcem sezonu. Co prawda mieliśmy świetny skład, graliśmy bardzo dobrze i zasłużenie znajdowaliśmy się na trzecim miejscu. Ale też sezon miał jeszcze trochę potrwać i wszystko mogło się zmienić.

Teraz zawodnik trafi do KPRu ARGED Ostrovii, czyli klubu, z którego się wywodzi. - To dla mnie powrót do domu, będę mógł spokojnie zamieszkać z rodziną. Bo jednak ostatnie 14 lat to życie na walizkach, częste przeprowadzki. A przy okazji mam okazję zostać w Superlidze, w poukładanym klubie, który ciągle się rozwija i ma pomysł na siebie. Trudno było znaleźć chyba lepszy moment na powrót do domu - podsumowuje Krzysztof Łyżwa.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl