Górnik Zabrze handball

Nierówno, ale skutecznie: Górnik pokonuje Piotrków! 

20.09.2022
GOR
PIO

Trójkolorowi w ramach trzeciej serii spotkań starli się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Od początku było wiadomo, że nie będzie to łatwe zadanie, wszak rewelacja minionych rozgrywek wciąż potrafiła zaskoczyć. Tym bardziej, że w składzie gości wtorkowego spotkania widniało wielu zawodników coraz śmielej puka do jeszcze lepszych drużyn.  

Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 29:25 (17:14)

Górnik: Liljestrand, Wyszomirski - Molski, Tokuda 4, Łyżwa, Bachko 1, Artemenko 4, Krawczyk 3, Mauer 4, Kaczor 3, Wąsowski, Ilchenko 1, Rutkowski, Przytuła 9. Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 16 minut (Tokuda, Łyżwa, Bachko, Kaczor, Wąsowski 2, Ilchenko, Przytuła)

Czerwona kartka: Piotr Rutkowski

Karne: 0/0

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski 1 - Warzyniak 1, Jędraszczyk 2, Doniecki 4, Matyjasik 6, Szopa 1, Pstrąg, Swat, Surosz, Pożarek 1, Mosiołek 4, Krajewski 5, Pacześny. Trener: Bartosz Jurecki

Kary: 4 minuty (Pożarek, Pacześny)

Czerwona kartka: Swat

Karne: 2/5

Relacja meczowa

Trójkolorowi rozpoczęli od dwóch szybkich trafień - Damian Przytuły i Pawła Krawczyka. Goście zaczęli jednak odrabiać straty. Ich szyki jednak złamał pechowy rzut karny Piotra Swata, który w opinii sędziów (i zdaje się - tylko sędziów) trafił w głowę Caspra Liljestranda. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi kara mogła być jedna: czerwona kartka dla zawodnika z Piotrkowa. Wykluczenie dodało zabrzanom wiatru w żagle, którzy po sześciu minutach prowadzili 6:2. Kolejne trzy świetne trafienia, w tym dwa Sebastiana Kaczora, powiększyły przewagę do 9:3 w 10. minucie. Próby gości świetnie odbijał Piotr Wyszomirski, ale dłużny zabrzanom nie pozostawał także Kacper Ligarzewski po drugiej stronie boiska. Zabrzanie jednak jakby ucieszeni sześciobramkową zaliczką nagle zaczęli popełniać proste błędy w ataku. Piotrków jednak wykorzystywał je… z rzadka.  

Zabrzanie jednak także zaliczyli wykluczenie. Czerwień ujrzał Piotr Rutkowski za faul przy kontrze gości. To wyraźnie osłabiło zabrzan, którzy zaczęli tracić bramki, a jednocześnie nie byli w stanie odbić sobie tego w ataku Sędziowie zresztą nie szczędzili kolejnych wykluczeń i zdawało się, że zabrzanie do perfekcji muszą wyćwiczyć grę w osłabieniu. Ale dawało to też kolejne okazje piotrkowianom, którzy na pięć minut przed końcem pierwszej połowy zmniejszyli straty do dwóch bramek - 15:13. Zabrzanie wciąż nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Wreszcie jednak świetnym zwodem popisał się Rennosuke Tokuda, a po chwili mocnym rzutem popisał się kapitan Górnika i pierwsza połowa zakończyła się przewagą zabrzan 17:14.

Drugą odsłonę gry Trójkolorowi rozpoczęli od dwóch pomyłek, ale po chwili powiększyli przewagę do pięciu trafień. Piotrkowianie jednak odrobili lekcje w szatni i zdecydowanie poprawili obronę. To im dawało kolejne kontry, a także okazje do rzutów przez całe boisko. Wszak zabrzanie znów grali raz za razem w osłabieniu i wycofywali bramkarza do ataku. 

Goście dopadli zabrzan nawet na dwa trafienia (22:20), ale wciąż jednak prowadzenia pilnował świetny Piotr Wyszomirski. Nieco gorzej wyglądało w ataku. Trójkolorowi świetne kombinacyjne akcje mieszali z długą grą, w której nie zawsze był pomysł na rozegranie. Wtedy jednak odpowiedzialność za wynik brał Damian Przytuła, który raz za razem bombardował bramkę gości.  Na dziesięć minut przed końcem zdawało się, że zabrzanie będą kontrolować wynik i dowiozą punkty do końca. Piotrkowianom wyraźnie brakowało sił, ale nie ustawali w kolejnych akcjach, które jednak świetnie odbijał Piotr Wyszomirski. I choć straty zmniejszyli jeszcze Doniecki i Jędraszczyk, wynik ustalił na ułamek sekundy przed końcową syreną Dima Artemenko. Górnik zwyciężył 29:25.

MVP meczu decyzją kibiców wybrano Piotra Wyszomirskiego, który bronił ze skutecznością aż 44%!  

Filmy

Skrót meczu

Mixzone

Cały mecz

Komentarz pomeczowy - Piotr Wyszomirski

Komentarz pomeczowy - Bartosz Jurecki

Akcja Sebastiana Kaczora

Parada Chmurskiego!

Kontra Piotrkowa!

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl