SPR Górnik Zabrze deklasuje Hutnika

27.09.2022
GOR
HUT

Aż dwudziestobramkową przewagą skończył się mecz SPRu Górnik Zabrze z Hutnikiem Kraków w ramach rozgrywek II ligi. Zabrzanie praktycznie nie dali rywalom szans.

SPR Górnik Zabrze - Hutnik Kraków 40:20 (19:6)
SPR Górnik: Wilk, Czapla, Mikunda 2, Szeląg 10, Wisiński 3, Wlezień, Szabat 7, Kohrs 4, Janczy 1, Surdyk 1, Mrozek 7, Bykowski 3, Szendzielorz, Gogola 1, Sladkowski 1, Kamiński. Trener: Marek Kąpa.
Kary: 2 minuty (Szabat)
Karne: 2/2

Dość powiedzieć, że mecz zaczął się od wyniki 9:0 dla zabrzan. Pierwsza bramka dla gości padła dopiero w 14. minucie. A uzbierali ich w tej połowie ledwie sześć, przy 19 bramkach dla Górnika.

Ale Trójkolorowi na dobre rozkręcili się w drugiej połowie. Rzucali serami, raz za razem atakując bramkę gości. Z wyniku 25:10 prędko zrobiło się 32:16. Kilkunastobramkowa przewaga to jednak za mało i ostatecznie zabrzanie wygrali aż 40:20.